Uderzenie legnickich policjantów w narkotykowy biznes

domena publiczna

Legniccy policjanci w jednym z mieszkań na terenie gminy Prochowice ujawnili profesjonalną plantację marihuany oraz susz roślinny. Z zabezpieczonego suszu można byłoby uzyskać blisko 1000 porcji handlowych tego narkotyku. Funkcjonariusze zatrzymali 44-letnią kobietę, która usłyszała już zarzuty. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Praca dzielnicowego oraz policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy doprowadziła do zatrzymania 44-letniej mieszkanki gminy Prochowice podejrzanej o przestępstwo narkotykowe. Z uzyskanych przez dzielnicowego informacji wynikało, że kobieta w swoim mieszkaniu oraz przydomowym ogródku prowadzi profesjonalną uprawę marihuany.

W wyniku zaplanowanych działań przez funkcjonariuszy dokonano zatrzymania 44-latki w miejscu jej zamieszkania. W trakcie sprawdzania pomieszczeń mieszkalnych oraz ogródka należącego do kobiety, policjanci ujawnili i zabezpieczyli 24 sadzonki konopi indyjskich w różnych fazach rozwoju. Ponadto w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili blisko 0,5 kg suszu roślinnego, z którego można byłoby uzyskać blisko 1000 porcji handlowych narkotyku.

Mieszkanka gminy Prochowice za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za posiadanie środków odurzających w znacznej ilości grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy

PODZIEL SIĘ