10.5 C
Wrocław
Gawłowski nie kończy kariery w polityce. Oskarżony poseł PO chce być… senatorem

Gawłowski nie kończy kariery w polityce. Oskarżony poseł PO chce być… senatorem

fot. youtube.com
300polityka.pl informuje, że do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęło zawiadomienie o zarejestrowaniu komitetu wyborczego wyborców Demokracja Obywatelska w wyborach do Senatu. To właśnie z tego komitetu – nr 64 na liście PKW – do Senatu wystartuje Stanisław Gawłowski, poseł PO-KO.

Przypomnijmy, że na początku lipca Prokuratura Krajowa skierowała akt do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko politykowi PO. Akt liczy… ponad tysiąc stron.

Za siedem przestępstw, w tym cztery korupcyjne, Gawłowskiemu grozi kara do 15 lat więzienia. Zgodnie z aktem oskarżenia poseł Stanisław Gawłowski jako sekretarz stanu w rządzie PO-PSL przyjął co najmniej: 733 tys. zł łapówki, dwa zegarki i nieruchomości w Chorwacji.

Akt oskarżania liczy dokładnie 1116 stron, a materiał dowodowy zgromadzony przez śledczych obejmuje 400 tomów akt. Kolejne akty oskarżenia w sprawie afery melioracyjnej trafią do sądu jeszcze w tym roku. Obejmą one kolejne 42 osoby, które usłyszały już zarzuty

– informowaliśmy 3 lipca.

Nie przeszkadza mu to jednak ubiegać się o start do Senatu. Portal 300polityka.pl informuje, że do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęło zawiadomienie o zarejestrowaniu komitetu wyborczego wyborców Demokracja Obywatelska w wyborach do Senatu. To właśnie z tego komitetu – nr 64 na liście PKW – do Senatu wystartuje Stanisław Gawłowski.

Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ