Ponad 100 razy nie zapłacił za najem apartamentu

blokowiska.jpg

Wrocławscy policjanci namierzyli i zatrzymali oszusta, który od kilku miesięcy fałszował potwierdzenia przelewów, nie płacąc w ten sposób za najem lokalu mieszkalnego. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego dopuścił się tego czynu ponad 100 razy. Policjanci zabezpieczyli też telefon oraz przenośny komputer, który mężczyzna mógł wykorzystywać do popełniania przestępstw. W świetle obowiązujących przepisów, grozić mu może teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Wrocław Rakowiec namierzyli aktualne miejsce pobytu mężczyzny podejrzewanego o oszustwa, a następnie zatrzymali go. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który jak ustalono, stale fałszował potwierdzenia przelewów opłat za najem apartamentu i przekazywał je właścicielom. Funkcjonariusze pracując nad tą sprawą, udowodnili mu 104 przypadki takiego postępowania.

W miejscu zatrzymania mężczyzny zabezpieczono również telefon oraz laptop, który mógł służyć do popełniania przestępstw. Sprawdzenia w policyjnych systemach potwierdziły, że 27-latek był już wcześniej karany za oszustwa. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz ustalają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych, podobnych zdarzeń.

Sprawca, który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

PODZIEL SIĘ