Na listach PiS znane twarze ale nie brakuje też debiutantów

Kampania wyborcza wchodzi w najciekawszą fazę. Listy wyborcze partii, ruchów i stowarzyszeń są już gotowe. Pozostaje tylko zebrać podpisy, zarejestrować komitety i przekonać do siebie wyborców. To jest najtrudniejsza część każdej kampanii.

Kandydaci do Sejmu Prawa i Sprawiedliwości mają trzy listy: Wrocław, Legnica i Wałbrzych. W każdej, większość nazwisk jest dobrze znana. Wieloletnia i skuteczna działalność w lokalnych samorządach zaowocowała propozycją startu do Sejmu w październikowych wyborach.

Listę z Wrocławia otwiera poseł Mirosława Stachowiak-Różecka. Jest także poseł Jacek Świat (nr 3 na liscie), Przemek Czarnecki (nr 4 na liście) oraz  prof Mariusz Orion Jędrysek (nr 7 na liście), To doświadczeni politycy ostatnich kadencji ale na liście do Sejmu znajdziemy zupełnie nowych kandydatów, jak Paweł Hreniak. Wystartuje z numerem drugim. Od 2015 roku pełni funkcję wojewody dolnośląskiego.

Z numerem piątym jest Małgorzata Calińska-Mayer, dzisiaj radna sejmiku dolnośląskiego, związana z Komisją Krajową NSZZ “Solidarność”. Znana z udanych mediacji. Niemal przez trzydzieści lat sprawowała funkcję Przewodniczącej NSZZ „Solidarność”, gdzie walczyła o godność dla pracowników (Polaru, potem Whirlpoolu), także wyższe płace, lepsze warunki pracy i zabezpieczenie socjalne, szczególnie w trudnym okresie transformacji. “Przez te wszystkie lata kierowałam się uczciwością, pokorą i wsłuchiwaniem się w potrzeby drugiego człowieka”.

O mandat posła RP ubiega się również  Andrzej Jaroch miejsce szóste na liścieprzewodniczący sejmiku dolnośląskiego. Związany z Solidarnością Walczącą, Akcją Wyborczą Solidarność, Prawem i Sprawiedliwością. Jaroch był radnym sejmiku dolnośląskiego wybranym w trzech kadencjach (w różnych latach), także senatorem. Andrzej Jaroch uważa, że dobry czas rozwoju Polski i dobrobytu Polaków, to czas wytężonej pracy. Zapytamy o przyszłość, odpowiada “dobry czas dla Polski – Polska szczęśliwa, solidarna i wielka!

Poniżej cała lista okręgu nr 3 który obejmuje Wrocław i powiaty górowski, milicki, oławski, oleśnicki, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski i wrocławski.

PODZIEL SIĘ