Donald Trump nie dotrze dziś do Polski

Prezydent Donald Trump przybędzie do Warszawy w niedzielę rano, a nie w sobotę wieczorem, jak podawano wcześniej – dowiedziało się Polskie Radio w Białym Domu. Późniejszy przylot nie będzie miał wpływu na program pobytu amerykańskiej pary prezydenckiej w Polsce.

Jak dowiedział się korespondent Polskiego radia w Waszyngtonie od dwóch przedstawicieli Białego Domu, amerykańska para prezydencka odleci z Waszyngtonu w sobotę 31 sierpnia późnym popołudniem. Na Okęciu Air Force One ma wylądować po 8:00 rano czasu. Informacje te potwierdził Polskiemu Radiu szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy minister Krzysztof Szczerski, wyjaśniając, że przesunięcie przylotu prezydenta Trumpa wynika z przyczyn technicznych.

Kilka godzin po przylocie do Warszawy prezydent Donald Trump wraz z Pierwszą Damą USA Melanią Trump weźmie udział w uroczystościach 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej na Placu Piłsudskiego. Amerykański przywódca wygłosi tam przemówienie. W poniedziałek Donald Trump odbędzie między innymi rozmowy dwustronne z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Przy wizyty w Warszawie może tez dojść do spotkania amerykańskiego przywódcy z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Źródło: IAR/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ