Ratownicy transportują ciała grotołazów. Przy zwłokach znaleziono materiały wybuchowe

wikipedia.org/wiki/pl:Licencje_Creative_Commons

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformowali w piątkowy wieczór, że udało się dostać do ciał dwóch grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Pojawiły się nietypowe doniesienia dot. odnalezionych przy nich materiałów wybuchowych

Jak poinformował ratownik dyżurny TOPR Marcin Józefowicz, ratownikom udało się przetransportować ciała z miejsca znalezienia poszerzanym odcinkiem do tak zwanej Białej Wody. Transport był bardzo utrudniony z uwagi na ciasne korytarze.

Zdumiewające dla ratowników okazały się materiały wybuchowe, które odnaleziono przy ciałach grotołazów. TOPR-owcy nie spodziewali się, że poszukiwani mogą mieć przy sobie takie materiały.

Akcja w Jaskini Wielkiej Śnieżnej trwa od 17 sierpnia. Dwaj członkowie jednego z wrocławskich speleoklubów podczas eksploracji nieznanych dotąd korytarzy tej największej i najgłębszej tatrzańskiej jaskini w tzw. Przemkowych Partiach zostali odcięci przez wodę, która zalała część korytarza. Czwórka ich towarzyszy zdołała wyjść z jaskini i zawiadomiła ratowników TOPR.

Ciało pierwszego z grotołazów odnaleziono 22 sierpnia.

Źródło: media/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ