Poseł Jędrysek: Ta wojna w zamierzeniu agresorów miała być najbardziej brutalna i skierowana na eksterminację ludności cywilnej

Wczoraj odbyły się obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Wśród polityków, samorządowców, służb mundurowych byli weterani wojenni, kapłani kościołów różnych wyznań i wrocławianie.

Poprosimy Posła Mariusz Oriona Jędryska o parę słów komentarza

Ta wojna w zamierzeniu agresorów miała być najbardziej brutalna i skierowana na eksterminację ludności cywilnej. Z cywilizacji światowej mieli zniknąć Polacy, naszych dzieci, wnuków już być nie miało – po prostu! Miały zniknąć całe narody, wszystkie jaki zamieszkiwały terytorium II Rzeczypospolitej – po za Niemcami na zachodzie, i poza Rosjanami na wschodzie. Stąd należało najpierw unieszkodliwić armię. W poprzek realizacji tych planów stanęła partyzantka, przede wszystkim Narodowe Siły Zbrojne i AK a potem Żołnierze Niezłomni-Wyklęci. Wygraliśmy, ale czy aby na pewno do końca – boje się, że to może być kwestia czasu i konfiguracji geopolitycznej. Dlatego dbajmy o Nasza Armię, dbajmy o nasze służby, wszelki polski mundur, bo inaczej obce armie zadbają o nas.

PODZIEL SIĘ