Pierwszy i jedyny producent stalowych domów łukowych w Europie – OVOVILLE zaprasza na oficjalne otwarcie!

POWRÓT DO NATURY

Myślisz o budowie nowoczesnego eko domu? Domek letniskowy na mazurach jest twoim marzeniem? A może myślisz o własnym gospodarstwie agroturystycznym?

Odwiedź nas 7 września 2019r. 7  od godz 10 do 20 w Bykowie, ul.Gajowa 5. Mamy rozwiązania właśnie dla Ciebie i Twojej rodziny.

Zaprosimy do zwiedzania domu pokazowego, opowiemy o technologii, idei oraz korzyściach płynących z innowacyjnej formy budownictwa łukowego. Firmy z różnych dziedzin budownictwa podzielą się z nami swoją wiedzą, wyjaśnimy jak w prosty sposób stać się właścicielem działki z łukowym domem na Mazurach. Opowiemy jak skutecznie i ekonomicznie ogrzejesz swój dom.

Nastąpi rozstrzygnięcie konkursu https://www.facebook.com/ovoville/photos/a.2095756317154661/2462926643770958/?type=3&theater

8 września 2019r. – afterparty, zapraszamy na kawę, odpowiemy na wszystkie pytania. Będzie można nabyć domek w promocyjnych cenach.

Założenia przy budowie domów OVOVILLE, poza innowacyjną formą to:

1. Ekologia

– Do budowy domu używamy materiałów podlegających recyklingowi. Głównie jest to stal konstrukcyjna z 25 letnią gwarancją na antykorozyjną powłokę aluminiowo-cynkową. Ćwierć wieku bezobsługowej eksploatacji konstrukcji, ćwierć wieku wolności od konieczności stosowania materiałów ściernych, rozpuszczalników i lakierów stosowanych do corocznej konserwacji wnętrz i elewacji standardowych budynków. Szanuj swój czas!

– Budując nasz mini dom zaciągasz krótkoterminowy kredyt u matki ziemi w postaci 35mkw gruntu na okres około 7 dni (czas budowy domu), po tym czasie spłacasz zobowiązanie oddając 50mkw powierzchni biologicznie czynnej w postaci łukowego dachu porośniętego warstwą, żywych, zielonych, produkujących tlen, tłumiących hałas i oczyszczających powietrze rozchodników (Sedum). To się opłaca!

– W szkieletach konstrukcyjnych naszych domów nie znajdziesz drewna, skutecznie je zastąpiliśmy ultrawytrzymałymi konstrukcjami stalowymi. Jednym z niewielu elementów drewnianych w naszych realizacjach jest najwyższej jakości stolarka okienna i drzwiowa oraz elewacje frontowe i tarasy. Marzymy o tym by nasze lasy w mniejszym stopniu wykorzystywane były jako miejsca do pozyskiwania surowca-drewna, ale przede wszystkim jako miejsca, dzięki którym jeszcze udaje nam się napełniać płuca niezbędnym dla naszej egzystencji tlenem. Dzięki temu wciąż żyjesz!

2. Ekonomia

– Bezkonkurencyjny stosunek powierzchni ścian zewnętrznych do kubatury domu łukowego, to parametr kluczowy przy projektowaniu domów ultraoszczędnych energetycznie. A takimi są wszystkie nasze budynki. Warstwy stali konstrukcyjnej oraz doskonałe materiały izolacyjne dają niezwykłą szczelność i “ciepło”. Do ogrzewania w okresie zimowym użyliśmy ekonomicznych folii emitujących podczerwień, zaś dodatkowa warstwa roślinności dachowej da nam dodatkowy, skuteczny, darmowy oręż przeciwko nagrzewaniu się wnętrza letnią porą. Przepłacanie jest passe!

– Klimatyzacja działająca w oparciu o czynniki chłodnicze bezpieczne dla warstwy ozonu oraz najnowocześniejsze urządzenia z praktycznie zerową emisją hałasu i znikomym zużyciem energii elektrycznej to domena naszego eksperta w tej dziedzinie, który posiada najnowocześniejsze rozwiązania.

– Stalowe ściany, poza ciekawym, industrialnym charakterem nie wymagają corocznych prac konserwatorskich w postaci malowania, szpachlowania ubytków, czy też kosztownych napraw. Przy tym są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Podłogi to długie lata bezawaryjnego użytkowania połączonego z niebanalnym designem. Solidność i trwałość najwyższej jakości mebli i sprzętu kuchennego to wysokie standardy potwierdzone najważniejszymi europejskimi certyfikatami. Z kolei przemyślane i funkcjonalne ich zestawienie to idee szyte na miarę. Idee inicjujące eksplozję zachwytu. Jakość to ekonomia!

– Krótki czas realizacji inwestycji osiągnięty został dzięki technologii wykorzystującej najbardziej efektywny sposób prefabrykacji budynków – niskoenergochłonną prefabrykację na miejscu budowy. Kompletnie wyposażony domek powstanie w 4 tyg., przy czym realizacja samego przekrycia łukowego jest kwestią jednego dnia. Czas to pieniądz!

– Dom Łukowy wraca do natury. Otwiera swoje drzwi dla każdego rozwiązania i każdej technologii współgrającej z otaczająca przyrodą. Przydomowe oczyszczalnie ścieków podlewające roślinność dachową czy naturalne stawy kąpielowe, które nie wymagają stosowania środków chemicznych do utrzymywania wody w krystalicznej czystości to podstawa.

Technologia.

Posiadamy mobilne maszyny profilujące, które na miejscu budowy prefabrykują elementy łukowe ze stali konstrukcyjnej w kręgach S320GD o grubości 1mm. Każdy z łukowych elementów powstaje z jednego, ciągłego odcinka materiału. Dzięki temu możemy uzyskać jednolitą strukturę, bez łączeń, na całej rozpiętości obiektu. Każde z przęseł łukowych łączone jest z kolejnym za pomocą automatycznych falcownic. Połączenie “na rąbek” gwarantuje absolutną bezobsługowość i szczelność konstrukcji naszych domów łukowych. Buduj mądrze i na długie lata!

PODZIEL SIĘ