Ziemkiewicz: to jest taka tożsamość leminga, ich strasznie boli to bycie Polakami, chcieliby być Niemcami, Francuzami, a tu słoma w butach parzy

ziemkiewicz23.jpg

– Dla mnie to oczywiste, że Schetyna przekonał się na wskutek wewnętrznych badań, że jest po prostu „klapa, dupa, sałata” i trzeba coś z tym zrobić, powie później,że dostaliśmy łomot bo na miesiąc przed wyborami ja zostałem schowany, a cała wina to ta Kidawa- Błońska bo była za miękka, bo nie dowalała PiS-owi dość mocno. Ja nie zazdroszczę jej, że ona zbierze cały łomot po przegranej- skomentował ostatnie roszady w PO Rafał Ziemkiewicz, który był gościem red. Aleksandra Wierzejskiego w programie Podsumowanie Politycznego Tygodnia w Telewizji Republika.

– Ustrój się w Polsce zmienił czego może nikt nie zauważył , zauważyły to tylko portale takie jak OKO.press. Otóż ustrój został zmieniony przez sędziego z Częstochowy, który unieważnił ustawę dezubekizacyjną, orzekł że nie licuje , że to hańba i że ustawa jest sprzeczna z prawem Unii Europejskiej, czyli nie tylko unieważnił ustawę i zmienił ustrój , ale to uznał ze prawo Unii jest ponad wszystkim, a powinnismy zacząc od tego, że coś takiego jak prawo Unii w ogóle nie istnieje. W tej sytuacji jeżeli to jest poważne a nie dla jaj, jeżeli ten człowiek nie zostanie wycofany, to wychodzi na to, że każdy kto ma uprawnienia sędziowskie może orzec sobie co chce.Konstytucja mówi, że orzekać o ustawach może wyłącznie Trybunał, ale według nich, odkąd Trybunał nie jest PO, to nie jest ważny- powiedział Ziemkiewicz.

Szczeciński sąd okręgowy orzekł, że Cenckiewicz ma przeprosić Nitrasa i wpłacić 5 tys. zł na schronisko za podanie mema.

– Najlepsze jest to, że na memie jest zdjęcie Nitrasa i cytat z kodeksu karnego. Sędzia wycenił podanie tego na 5 tys. zł . To znowu kwestia wyinterpretowywania prawa. Przed wyborami jeden z biskupów wezwał, aby nie głosować na złodziei, tylko na ludzi uczciwych, a „Gazeta Wyborcza” posądziła go o agitowanie na Prawo i Sprawiedliwość. Sedzia tym wyrokiem jakby potwierdził, że ten paragraf ma się do Nitrasa, tylko nie wolno o tym mówić. Jednocześnie we Wrocławiu sprawę przeciwko Pani Lempart, która naubliżała Jackowi Międlarowi wyzywając go od nazistów , faszystów sąd umorzył, stwierdzając znikomą społeczną szkodliwość czynu. W procesie, który wytoczył Grzegorz Braun Wałęsie, który go naubliżał publicznie , sąd uznał, że Wałęsa nie jest zwykłym obywatelem, tylko wybitnym obywatelem – powiedział Ziemkiewicz.

Medal dla Timmermansa i „egzotyczni goście” Pani Dulkiewicz

– Medale wiernopoddańcze za plucie na Polskę to jest absurd. Jak Pani Dulkiewicz walnęła o tych egzotycznych gościach, to Kerski próbował wybrnąć i mówił, że to my jesteśmy dla nich egzotyczni. To jest taka tożsamość leminga, ich strasznie boli to bycie Polakami, chcieliby być Niemcami, Francuzami, a tu niestety, słoma w butach parzy- ocenił.

– Pani Adamowicz zwana „wesołą wdówką” pojechała do Brukseli i naopowiadała, jak z przerażeniem stwierdza, że codziennie jest łamane prawo w Polsce i że funkcjonuje fabryka trolli w ministerstwie, pod patronatem ministra. To jest wyjątkowo podła kobieta i mówię to z pełną odpowiedzialnością, która wykorzystuje śmierć własnego męza z ciągłym kłamstwem, że to wskutek jakiegoś hejtu został zamordowany. Nie, zamordował go wariat , który uważał, że to przez niego siedział w więzieniu , a główną przyczyną smierci Adamowicza był tupolewizm w Wielkiej Orkiestrze i ochroniarze po 13 lat – powiedział publicysta.

– Dla mnie to oczywiste, że Schetyna przekonał się na wskutek wewnętrznych badań, że jest po prostu „klapa, dupa, sałata” i trzeba coś z tym zrobić, powie później,że dostaliśmy łomot bo na miesiac przed wyborami ja zostałem schowany, a cała wina to ta Kidawa- Błońska bo była za miękka, bo nie dowalała PiS-owi dość mocno. Ja nie zazdroszczę jej, że ona zbierze cały hejt po przegranej- skomentował ostatnie roszady w PO.

“Polityka” Patryka Vegi

– Przed wyborami był film Kler, który miał pogrążyc PiS, a wywołał tylko nagonkę na księży. Nikt dobrego słowa o filmie Vegi nie napisał, chyba tylko jeden Szczerba, a to jeszcze gorzej.Ja patrzę na tego hucpiarza z dużym poczuciem rozbawienia, na to co on opowiada, że w Japonii musiał montować, że to film, którego boi się władza. Lemingi na to idą , wydają te 15 zł, ogladają – niestety beznadziejny film , nudny, nieciekawy. Vega wie o polityce tyle, co o mafii, czyli tyle ile sobie wyobraża. Bardzo możliwe, że zbiór grubych żartów, z całą puentą pierdzenia na koniec, gdzieś tam się pewnie komuś spodoba i Vega na tym zarobi, ale gorsze niż Wałęsa Wajdy już nic nie będzie – ocenił Ziemkiewicz.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ