Cezary Kempa z poparciem Zbigniewa Ziobro

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poparł kandydaturę Cezarego Kempy. Młody polityk jest synem europarlamentarzystki Beaty Kempy. Startuje do Sejmu miejsca nr 27 z listy PIS. Jeśli zdobędzie mandat społeczny, będzie pracował w komisjach ochrony środowiska, edukacji i spraw społecznych.

Kempa jest inżynierem leśnictwa, interesuje go ochrona przyrody, racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych, zielona energia i walka ze smogiem. Jako młody człowiek zajmie się sprawami i problemami młodych Polaków, również w sferze edukacji, bowiem sam doświadczył zaniedbania, zwłaszcza z zakresu historii.

Bliska mojemu sercu jest edukacja, powiedział kandydat do parlamentu – bo sam doświadczyłem na własnej skórze reformy edukacji za rządów PO-PSL.

Szczególnie reformy wiedzy historycznej, która na poziomie gimnazjum i liceum została zredukowana do minimum, zapomniano o bohaterach narodowych, którzy moim zdaniem powinni być w sercach Polaków.

Swoją kampanię koncentruje jeszcze na “sprawach młodych”, bo wie co jest dla nich najważniejsze. Jakie mają problemy i jak można je rozwiązywać.

Z rozmów z przyjaciółmi, wiem jak przez ostatnie cztery lata dobrego się, że widzą się w Polsce a nie zagranicą, bo w naszym kraju otwierają się nowe perspektywy.

Szef Solidarnej Polski powiedział, że zna “Czarka od wielu lat, zawsze był zaangażowany w prace partii, każdą kampanię wyborczą. Ma bardzo długie doświadczenie w backgroundie polityki i obecności w samym centrum wydarzeń. Wykazał się rzadką cechą w polityce – skromnością – bo nie przyjął wysokiego miejsca na liście. Kategorycznie odmówił. Powiedział, że chce takie miejsce, które jest najmniej wyróżniające. Wiemy, że nie ma gorszego miejsca, niż przedostatnie. To pokazuje ambicje młodego człowieka, który nie chce jakichkolwiek bonusów z tego, że długo działa w ramach Solidarnej Polski i funkcjonuje w naszym środowisku. Czarek chce pokazać, że jego własna praca, własna wizja, i to, co chce zrobić w polityce będzie podstawą oceny wyborców.

PODZIEL SIĘ