Ciekawe czy ratusz zdąży z naprawą… Dworczyk: jesteśmy gotowi utrzymywać tę instalację przez dwa miesiące

– Jesteśmy gotowi, po deklaracjach władz miejskich, żeby przez najbliższe dwa miesiące utrzymywać rurociąg przesyłający ścieki do oczyszczalni “Czajka” – podkreślił szef KPRM Michał Dworczyk. Wyraził nadzieję, że miastu uda się w tym czasie zorganizować alternatywne rozwiązanie.

Na konferencji prasowej Dworczyk podkreślił, że zgodnie z deklaracjami miasta z niedzieli, rząd jest gotowy, aby utrzymywać to rozwiązanie przez kolejne dwa miesiące.

– Mamy nadzieję, że władzom miejskim uda się w ciągu tych dwóch miesięcy rozwiązać ten problem, zorganizować alternatywne rozwiązanie – powiedział.

– Wprawdzie są osoby, które mówią, że rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, a cuda zajmują nam trochę czasu, ale mam nadzieję, że nie będziemy musieli udowadniać tego powiedzenia. Jesteśmy nastawieni – zgodnie z deklaracjami miasta – na dwa miesiące – odpowiedział.

Dworczyk wskazał ponadto, że uruchomiona w poniedziałek rano instalacja w tej chwili ma około 60 proc. wydajności.

– Będziemy sukcesywnie wydajność zwiększać tak, żeby w tym tygodniu osiągnąć 100 proc. wydajności – zadeklarował.

Jak przekazał minister, przy tym projekcie pracowało ponad pół tysiąca osób.

– Poza wojskiem, poza strażą pożarną, poza innymi służbami, byli to przedstawiciele szeregu firm, ale przede wszystkim podziękowania należą się MGMiŻŚ, MON, Wojsku Polskiemu w pierwszym rzędzie, MI i ME – powiedział.

– Nie byłoby to możliwe bez koordynowania całości prac przez Wody Polskie” – dodał Dworczyk.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ