Nożownik z Jelcza-Laskowic ujęty

domena publiczna

Policjanci z Jelcza-Laskowic zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o ugodzenie nożem dwóch osób oraz o zniszczenie trzech samochodów należących do mieszkańców gminy Jelcz-Laskowice. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu trafił do aresztu. Za spowodowanie uszkodzenia ciała podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Za zniszczenie mienia 22-latek może spodziewać się zaostrzonego wymiaru kary, tj. do 7,5 roku więzienia, ponieważ działał w warunkach recydywy.

W dniu 31 sierpnia br. dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem 30-letniego mężczyzny. Funkcjonariusz powiadomił pogotowie ratunkowe i wysłał na miejsce patrol. Policjanci w rozmowie z poszkodowanym ustalili, że został on zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę, który bez powodu sprowokował konfliktową sytuację i ugodził go nożem, następnie uciekł. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, m. in. rysopisu napastnika wytypowali sprawcę, który przez kilka dni ukrywał się. W dniu 5 września br. policjanci zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Jelcza-Laskowic.

22-latek został doprowadzony do oławskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze w toku prowadzonych czynności procesowych z udziałem podejrzanego ustalili, że podobnego ataku z użyciem noża dokonał jeszcze na początku sierpnia br., gdzie pokrzywdzonym był obywatel Ukrainy. Ponadto podejrzany dokonał jeszcze trzech przestępstw z zakresu zniszczenia mienia. Jak się okazało 22-latek uszkodził trzy samochody skacząc po ich karoseriach lub wybijając szyby powodując straty opiewające na łączną kwotę prawie 5000 złotych.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty i decyzją sądu sprawca trafił do aresztu na 3 miesiące. Za spowodowanie uszkodzenia ciała grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Za zniszczenie mienia 22-latek może spodziewać się zaostrzonego wymiaru kary, tj. do 7,5 roku więzienia, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ