Pogrzeb Woźniaka-Starak niezgodny z prawem? Konieczna ekshumacja?!

„Super Express” poinformował, że miejsce pochówku bada Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Giżycku. Jak donosi tabloid, jeśli okaże się, że grób został wyznaczony niezgodnie z prawem, rodzinę może czekać ekshumacja Piotra Woźniaka-Staraka!

Jeszcze przed pogrzebem producenta filmowego sanepid w Olsztynie informował, że nie ma zgody na pochowanie Piotra Woźniaka-Staraka w rodzinnej posiadłości w Fuledzie. Jednak rodzina wykorzystała inne przepisy prawne i mimo wszystko zdecydowała się, aby jego grób znalazł się na terenie ich posesji w imię prawnie możliwego pochówku w katakumbach. Jednak Inspektorat Sanitarny postanowił zbadać sprawę:

– W sprawie pochówku Woźniaka-Staraka Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Giżycku gromadzona jest niezbędna dokumentacja do sprawdzenia legalności pogrzebu – informuje „Super Express”.

Teraz wszystko zależy od decyzji, jaką wyda sanepid. W przypadku stwierdzenia niezgodności z prawem, możliwe, że grób Piotra Woźniaka-Staraka będzie musiał zostać przeniesiony, a to będzie wiązało się z ekshumacją.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ