Platforma Obywatelska zleciła przeprowadzenie sondażu. Dalej bez niespodzianek…

schetyna4.png
Ostatnie sondaże różnych ośrodków pokazują znaczącą przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad resztą ugrupowań. Platforma Obywatelska postanowiła zlecić przeprowadzenie własnego badania. Te również nie okazało się fortunne dla opozycji. Wyniki opublikowano na łamach „Gazety Wyborczej”.

Z zamówionego przez Platformę Obywatelską sondażu wynika, że PiS może liczyć na 39 proc. poparcia; Koalicja Obywatelska miałoby poprzeć 31 proc. respondentów. Lewica mogłaby z kolei liczyć na poparcie 8 proc. respondentów, a PSL w ogóle nie weszłoby do Sejmu z poparciem zaledwie 4,7 proc.

Dziennik wskazuje, że opublikowane wyniki nie pocieszyły kierownictwa PO. Anonimowy polityk Platformy wskazał, że “większych niespodzianek na kampanię Koalicja Obywatelska nie szykuje”.

„Wiemy, jak to wygląda, dlatego pracujemy. Małgorzata Kidawa-Błońska, nasza kandydatka na premiera, jeździ po całej Polsce i spotyka się z ludźmi. Chcemy też mocniej skupić się na okręgu katowickim” – cytuje polityka „Wyborcza”.

W Katowicach zmierzą się wystawiony przez PO-KO Borys Budka oraz premier Mateusz Morawiecki z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ