Premier: Jestem przekonany, że środowisko gospodarcze, które stworzyliśmy, jest…

fot. youtube.com
– Polska skupia się na tym, żeby być dobrym krajem do robienia biznesu dla małych, mikro i średnich przedsiębiorstw – powiedział w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.

– U naszych sąsiadów za Odrą jest jakaś mała, bardzo niewielka recesja, ale jest ewidentnie stagnacja, a my mamy wzrost 4,5%. Dla wszystkich sceptyków, wszystkich krytyków chcę pokazać to spojrzenie na gospodarkę, które rzadziej się przebija ze względu na to, że mamy mniejsze możliwości medialne od naszych konkurentów politycznych. Jestem przekonany, że środowisko gospodarcze, które stworzyliśmy, jest zdrowsze, pozbawione szeregu patologii – powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

– Staramy się zmniejszać nierówności, bo można postawić znak równości między nierównościami a napięciami społecznymi. Dlatego współczynnik Giniego, który w najbardziej popularny sposób mierzy nierówności – spada. A więc to idzie w dobrym kierunku, odnosimy tutaj sukcesy w redukcji nierówności – dodał. 

– Polska skupia się na tym, żeby być dobrym krajem do robienia biznesu dla małych, mikro i średnich przedsiębiorstw – stwierdził szef rządu. 

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ