Wrocław: Pięć ofert w przetargu na budowę mostów Chrobrego

fot. GDDKiA

Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty w powtórzonym przetargu na budowę nowych samochodowo-tramwajowych mostów Chrobrego. Jest pięciu chętnych do zrealizowania tej inwestycji.

Do Wrocławskich Inwestycji wpłynęło pięć ofert od wykonawców zainteresowanych budową tych przepraw. Jedna z nich jest poniżej kwoty 65 milionów złotych brutto, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na wykonanie zadania. Teraz trwa sprawdzanie ofert pod względem formalnym.

Zestawie ofert

To już drugi przetrag na tę inwestycję. W pierwszym zgłosił się jeden wykonawca. Zaoferował cenę 87 605 520 zł. Przetarg został unieważniony, ponieważ najkorzystniejsza oferta przewyższała kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Mosty z miejscem na tramwaj

W dokumentacji przetargowej zakres inwestycji obejmuje budowę nowych mostów drogowych o przyjętych pomocniczo nazwach: Most Południowy (Most nad Kanałem Przeciwpowodziowym) i Most Północny (Most nad Kanałem Żeglugowym), wraz z powiązaniem ich z sąsiednimi ulicami, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 455 oraz budową i/lub przebudową sieci: gazowej, wodnej, kanalizacji deszczowej, MTTK, elektroenergetycznych wraz z oświetleniem.

Most Południowy będzie liczył 153,51 m długości całkowitej. Z kolei północny będzie o długości całkowitej 75,30 m. Co istotne, nowe mosty Bolesława Chrobrego będą budowane wraz torowiskiem. Linia tramwajowa (a właściwie trasa tramwajowo-autobusowa) ma połączyć pętlę na Sępolnie z nową pętlą, która ma powstać obok osiedla Olimpia Port.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ