Poseł Świat: obniżenie podatków jest szczególnie ważne dla małych przedsiębiorców

Andrzej Duda podpisał ustawę,według której już od 1 października tego roku stawka podatku PIT będzie obniżona od 1 punkt procentowy ( z 18 do 17%), a także podwojone zostaną koszty uzyskania przychodów. To już druga obniżka stawek tego podatku, uchwalona została bowiem przed Sejm zerowa stawka podatku PIT dla młodych zatrudnionych na umowę o pracę bądź umowę zlecenia do 26 roku życia.

Ta zmiana  wchodzi w życie od 1 października tego roku, a więc będzie dotyczyła także części dochodów tegorocznych wszystkich podatników z ostatniego kwartału tego roku. Obniżenie stawki podatku PIT o 1 punkt procentowy ( czyli o blisko 6%) będzie dotyczyło aż 25 milionów podatników, w tym więcej niż podwojenie kwoty uzyskania przychodów będzie dotyczyło około 13 mln podatników – podkreśla Zbigniew Kuźmiuk

Jak zaznacza Poseł Jacek Świat:

 To ważna propozycja naszego rządu, który konsekwentnie zmierza do poprawy sytuacji materialnej najniżej zarabiających. Zresztą decyzja nie pierwsza. Trzeba tu przypomnieć wprowadzenie 0% PIT dla młodych do 26 roku życia. Także obniżenie podatku CIT z 19 do 9%, co było szczególnie ważne dla małych przedsiębiorców. Konsekwentnie też obniżamy daniny ubezpieczeniowe dla małych i średnich przedsiębiorców, by obniżać koszty pracy. Jednocześnie wprowadziliśmy Fundusz Solidarnościowy, na który składa się wąska grupa najbogatszych Polaków. Dzięki temu funduszowi już 1 października rusza program asystenta osoby niepełnosprawnej.

źródło: telewizjarepublika.pl

 

PODZIEL SIĘ