MPK Wrocław podpisało umowę z firmą Mobilis

MPK Wrocław podpisało umowę z firmą Mobilis. Będzie to drugi podwykonawca świadczący usługi przewozowe dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Mobilis zapewni od stycznia 30 autobusów solo i przegubowych, które będą kursować na wyznaczonych przez MPK liniach. Pojazdy będą nowoczesne (rocznik 2019), klimatyzowane i niskopodłogowe. Umowa podpisana została do lutego 2025 roku. Przewoźnik ma wykonywać rocznie średnio 2,1 mln wozokilometrów.

– Dzięki dodatkowym 30 autobusom zrobimy kolejny krok w realizacji programu autobusowego zapowiedzianego przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – 30 autobusów jest liczbą optymalną dla naszych potrzeb. W przetargu nie określaliśmy sztywno, na których liniach będą jeździć autobusy przewoźnika. Mamy możliwość elastycznego decydowania o tym, gdzie będą kursować.

Mobilis działa na polskim rynku transportowym od września 2001 roku. Aktualnie realizuje usługi przewozowe m.in. w Warszawie i Krakowie. Firma zatrudnia ponad tysiąc osób.

Autobusy nowego podwykonawcy pojawią się we Wrocławiu już w styczniu.

– Mimo możliwego okresu przejściowego, od razu dostarczymy do Wrocławia zupełnie nowe autobusy, w pełni klimatyzowane i niskopodłogowe. MPK Wrocław jest dla nas bardzo ważnym partnerem i cieszymy się, że wchodzimy na rynek wrocławski – deklaruje Dariusz Załuska, prezes firmy Mobilis.

Przypomnijmy, że to nie jedyne wzmocnienie taboru autobusowego we Wrocławiu. Już
w październiku na ulice Wrocławia wyjedzie 50 nowych niskopodłogowych autobusów przegubowych, które miejski przewoźnik kupił od Mercedesa.

PODZIEL SIĘ