Nielegalne kasyno gier zlikwidowane w Świeradowie Zdrój

Wspólne działania świeradowskich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu doprowadziły do zabezpieczenia na terenie powiatu lubańskiego trzech automatów do gier hazardowych. Za ich nielegalne posiadanie grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdrój wraz z funkcjonariuszami  Urzędu Celno-Skarbowego ze Zgorzelca w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalili, że w jednym z lokali na terenie miasta są organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Z uwagi na zamknięte od wewnątrz drzwi, funkcjonariusze Urzędu Celnego podjęli decyzję o siłowym wejściu do lokalu zgodnie z decyzją prokuratora. W środku znajdował się zaskoczony całą sytuacją mężczyzna. Wewnątrz pomieszczenia znajdowały się także 3 włączone, nielegalne automaty do gier, które w toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli. Ich wartość została wstępnie oszacowana na kwotę 36 tysięcy złotych.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

asp. szt. Monika Kaleta

Żródło: KPP w Lubaniu

 

PODZIEL SIĘ