Beata Kempa: Nie ma zgody na fałszowanie naszej historii i szydzenie z wartości chrześcijańskich

W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się projekcja filmów o świętym Janie Pawle II i świętym o. Maksymilianie Marii Kolbe. Inicjatywie i towarzyszącej jej konferencji przyświecało hasło „Tylko powiedz wszystkim – o bohaterach polskiego Kościoła”.

Parlament Europejski za sprawą prawych mandatariuszy powoli staje się miejscem, w którym lewacka ideologia napotyka na opór chrześcijańskiej części europosłów. Dwa filmy o kapłanach Tylko nie mów nikomu i Dwie Korony, mają pokazać jaki jest prawdziwy Kościół w Polsce. Czy Belgia zrozumie przekaz?

Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w PE z Robertem Biedroniem na czele zaprasza na serię spotkań promujących nasz kraj wśród innych europosłów. W ramach cyklu “Polska = Europa” we wtorek odbył się pokaz filmu Tomasza Sekielskiego “Tylko nie mów nikomu”. Obraz przedstawia pedofilię w polskim Kościele. Przed filmem zaplanowano debatę o pedofilii – również w polskim Kościele katolickim.

Dlatego we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli przypomniano o kluczowej roli chrześcijaństwa w historii Polski i Europy. Z inicjatywy europosłów z grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Beaty Kempy i Patryka Jakiego odbyła się konferencja oraz pokaz dwóch filmów: „Jan Paweł II w Małopolsce” oraz „Dwie korony” o św. Maksymilianie Kolbe.

Nie ma zgody na fałszowanie naszej historii i szydzenie z wartości chrześcijańskich, mówi europoseł Beata Kempa

Nie ma zgody na antykościelną kampanię.  “Tylko powiedzcie każdemu – o odważnych bohaterach polskiego Kościoła”. Tutaj w PE chcemy pokazać przykłady dwóch fantastycznych kapłanów, którzy wnieśli olbrzymie pokłady w budowę chrześcijaństwa, a co za tym idzie – korzeni Unii Europejskiej – zaznaczyła europoseł Beata Kempa.

źródło: TV Trwam News

 

PODZIEL SIĘ