Polowali na nieletnie dziewczyny, a później wielokrotnie gwałcili

fot. pl.freeimages.com

W mediach społecznościowych nawiązywali kontakt z nieletnimi dziewczynami i próbowali się z nimi zaprzyjaźnić. Później nagabywali je do czynności seksualnych i wielokrotnie gwałcili. Gang z Manchesteru składał się z mężczyzn pochodzenia pochodzenia rumuńskiego, i działał w latach 2016-2018.

Zatrzymani mężczyźni to 20-letni Parizian Calin, 18-letni Sebastian Baltatu i 20-letni Adrian Calin. Wszyscy zgodnie nie przyznali się do winy. Wymierzono im kary odpowiednio 13 lat, 3 lata i 12 miesięcy pozbawienia wolności.

W gangu działał także 22-letni Ilie Baltatu. Przyznał się do winy i zeznał, że dokonał siedmiu przestępstw na tle seksualnym. Sąd skazał go na 8 lat więzienia.

Parizian Calin został uznany za winnego czterech przypadków gwałtu na dziewczynie w wieku poniżej 13 lat, w tym dwukrotnego podżegania dziecka poniżej 13. roku życia do aktywności seksualnej. Oprócz tego organizował i ułatwiał przestępstwa z udziałem dzieci pozostałym członkom gangu.

Wszystkie ofiary poznały mężczyzn w mediach społecznościowych. Były omamiane, oprawcy obiecywali im stałe związki i opiekę. Osamotnione dziewczyny godziły się na to. Na spotkania przychodziły dobrowolnie.

Jedna z ofiar zeznała, że była w związku z Danielem. Przez kilka tygodni wszystko szło dobrze. Później mężczyzna zaczął ją namawiać na seks. Po długim nagabywaniu i grożeniu zgodziła się. Bała się, że, jeśli tego nie zrobi, zostanie sama.

Prokurator powiedział, że mężczyźni obierali za cel tak młode osoby, ponieważ w tym wieku są one podatne na wpływy. Nastolatki potrzebują opieki i atencji. Wydawało się im, że otrzymają to od przestępców. Zostały zmanipulowane, a kiedy próbowały się sprzeciwić, gwałcono je.

Jedna z dziewczynek miała zaledwie 12 lat. Policja wciąż prowadzi śledztwo w tej sprawie i poszukuje pozostałych ofiar. Szacuje się, że może być ich nawet kilkanaście. Wyroki w tej sprawie mogą zatem jeszcze ulec zmianie.

Źródło: Greater Manchester Police, o2.pl/ telewizjarepublika.pl

 

PODZIEL SIĘ