Zabarykadowali się w domu i grozili wysadzeniem budynku. Są w rękach policji!

fot. Policja Wałbrzych
Rodzeństwo – 25-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna – zabarykadowali się w domu w miejscowości Godziszewo (woj. wielkopolskie) i grozili wysadzeniem budynku. Oboje zostali zatrzymani przez policję. Funkcjonariusze w godzinach popołudniowych wkroczyli do budynku i wyprowadzili rodzeństwo.

– Sytuacje jest zażegnana, oboje państwo są poza mieszkaniem – powiedział asp. sztab. Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie.

Adamczyk tłumaczył, że w środę rano siostra 25-latki i 27-letniego mężczyzny próbowała dostać się do mieszkania dwojga swojego rodzeństwa.

– Mieszkanie było zamknięte od wewnątrz, więc kobieta postanowiła poszukać pomocy w miejscowym Ośrodku Pomocy Społecznej, ponieważ jej siostra i brat są właśnie pod stałą opieką tego ośrodka – powiedział Adamczyk.

Jak dodał, kobieta wróciła na miejsce wraz z pracownikiem socjalnym OPS, ale nie udało im się dostać do mieszkania. Wówczas zawiadomiono służby. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przynajmniej 25-letnia kobieta leczyła się psychiatrycznie.

Na miejscu pracowali policyjni negocjatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Okolice budynku zabezpieczały także zastępy straży pożarnej.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ