Straszne! Lider Obywateli RP za aborcją w 9. miesiącu ciąży

Aborcja powinna być dozwolona nawet w dziewiątym miesiącu ciąży – uważa lider Obywateli RP i kandydat do Senatu Paweł Kasprzak. – Jeśli ktoś się na takie coś decyduje, to znaczy, że ma dobry powód – powiedział.

Na Twitterze pojawił się materiał filmowy, na którym Kasprzak komentuje kanadyjskie prawo aborcyjne, które zezwala na zabicie dziecka praktycznie aż do momentu urodzin.

– Ta sytuacja braku regulacji pozwala przeprowadzać aborcję np. w 8-9 miesiącu ciąży. Ja się za tym opowiadam nawiasem mówiąc, bo jeśli ktoś się na takie coś decyduje, to znaczy, że ma , przepraszam, dobry powód. To znaczy coś się dzieje, co uzasadnia tak dramatyczną decyzję – mówi lider Obywateli RP.

– I kanadyjskie prawo, bądź też brak prawa dokładniej mówiąc, wychodzi z założenia, że to jest sprawa tych ludzi – kobiety i lekarza. Jeśli zechcą dopuścić do rozstrzygania tej sprawy i podejmowania decyzji kogokolwiek w rodzaju sprawcy tej ciąży, to też jest ich decyzja. Ja myślę, że to jest jedyne zdrowe podejście – dodaje.

Paweł Kasprzak jest liderem antyrządowego ruchu Obywatele RP. Za swoją działalność w latach 2016–2017 Paweł Kasprzak został wybrany Człowiekiem Roku „Gazety Wyborczej” 2017 w kategorii „Społeczeństwo Obywatelskie”.

źródło; telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ