Nadchodzi potężna zima… Do Polski płynie arktyczny mróz!

Do Polski napływa arktyczne powietrze znad Skandynawii, które spowoduje spory spadek temperatury. W niedzielę rano termometry w wielu miejscach kraju pokazały 0 stopni C. W najbliższych dniach możemy się spodziewać dużego ochłodzenia. Będzie za to pogodnie i w miarę słonecznie.

Mamy za sobą pierwszą taką zimną noc w sezonie jesiennym. Jak podaje IMiGW w Suwałkach temperatura na wysokości 2 m spadła do -1,8 st. C. Przy gruncie zanotowano jeszcze niższe temperatury.

Po pochmurnej sobocie pogoda w niedzielę zmieni się o 180 stopni, bo prawie w całym kraju będzie pogodnie i w miarę słonecznie. Dopiero po południu, ale tylko w pasie północnym na pogodnym niebie pojawią się pojedyncze, wypiętrzone chmury kłębiaste, które przyniosą ze sobą słabe opady przelotne deszczu, jednak i tutaj w przerwach pomiędzy opadami dość często zza chmur wyglądać będzie słońce. Wraz z poprawą pogody również osłabnie prędkość wiatru i wiatr powieje słabo od 5 do 15 km/h. Tylko w pasie wschodnim pojawiać będą się jeszcze porywy do 25 km/h.

Będzie chłodno, bo do Polski napływa arktyczne powietrze ze Skandynawii. W niedzielę rano najchłodniej było na Mazurach (-2 st. C), a najcieplej na Śląsku – 3 st. C. Mieszkańców centrum kraju powitało 0 st. C.

Źródło: o2.pl, media, telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ