Wrocław: Festiwal Archeologii i Dinozaurów

Paleontolodzy każdego roku odkrywają nowe skamieniałości dinozaurów. Rzadko udaje im się jednak trafić na w pełni zachowany szkielet. Takie niepowtarzalne wykopalisko czeka na małych badaczy w Arkadach Wrocławskich. Podczas trwającego od 7 do 12 października Festiwalu Archeologii i Dinozaurów, dzieci odkryją tajemniczy świat tych niezwykłych stworzeń. Będą mogły też wspiąć się do gniazda pterodaktyla, a nawet spotkać spacerującego po centrum dinozaura.

Dinozaury to jedne z najbardziej fascynujących zwierząt, jakie zamieszkiwały ziemię. Choć wyginęły kilkadziesiąt milionów lat temu, wciąż rozpalają wyobraźnię, zwłaszcza najmłodszych. W trakcie sześciodniowego Festiwalu Archeologii i Dinozaurów w Arkadach Wrocławski dzieci będą mogły stanąć na czele ekipy badawczej i poczuć się jak prawdziwi paleontolodzy. Przed wejściem do strefy wykopalisk wyposażone zostaną w specjalistyczny sprzęt, za pomocą którego odkopią i zbadają szkielet ogromnego dinozaura. Następnie wezmą udział w warsztatach, podczas których poznają różne gatunki tych niezwykłych zwierząt i dowiedzą się, jakie są różnice między archeologią a paleontologią. Ułożą też gigantyczne puzzle i wezmą udział w quizach z nagrodami. Na najodważniejszych czeka spotkanie z ruszającym się dinozaurem i ścianka wspinaczkowa. Po wdrapaniu się na jej szczyt będzie można zajrzeć do gniazda pterodaktyla i wykraść jajo prehistorycznego ptaka, aby przyjrzeć mu się lepiej po zejściu na ziemię. Prawdziwi śmiałkowie będą mieć też okazją stanąć oko w oko z przechadzającym się po centrum handlowym dinozaurem.

Harmonogram Festiwalu

Festiwal Archeologii i Dinozaurów odbędzie się na poziomie 0 w Arkadach Wrocławskich. Wydarzenie jest bezpłatne i nie wymaga zapisów. Zajęcia dla dzieci będą prowadzone w dniach 7-11 października w godz. 14:30-18:00 oraz 12 października w godz. 9:30-18:00. W dni powszednie, między godziną 9:30 a 14:15, odbywać się będą warsztaty dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych, które zarejestrowały swój udział w wydarzeniu. Dinozaura spacerującego po korytarzach centrum handlowego, spotkać będzie można 10, 11 i 12 października, między 10:00 a 17:00. Show dinozaura rozpoczynać się będzie o każdej pełnej godzinie.

PODZIEL SIĘ