6.7 C
Wrocław
Zmarł prof. Jan Szyszko, były minister środowiska. Prezydent: “odszedł dobry, życzliwy człowiek”

Zmarł prof. Jan Szyszko, były minister środowiska. Prezydent: “odszedł dobry, życzliwy człowiek”

znicze_0.jpg
“Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua… RiP” – napisał dziś na Twitterze prezydent.

Według nieoficjalnych informacji prof. Szyszko zmarł nagle, a przyczyną zgonu mogła być zatorowość płucna.

Jan Szyszko urodził się w 1944 r. w Starej Miłosnej. Był nauczycielem akademickim, profesorem nauk leśnych, autorem ponad stu publikacji naukowych z zakresu użytkowania zasobów przyrodniczych i ekologicznych. Zasiadał w Sejmie od czterech kadencji.

Jego kariera polityczna rozpoczęła się pod koniec lat 80., kiedy działał m.in. w samorządzie podwarszawskiej gminy Wesoła. Od początku lat 90. był działaczem Porozumienia Centrum. Do PiS wstąpił w 2001 r.

W latach 1997–1999 był ministrem ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2005–2007 ministrem środowiska w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego, w latach 2015–2018 pełnił ten sam urząd w gabinetach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego.

Źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ