Zamiast prania na sznurku suszyły się łodygi marihuany

domena publiczna

Policjanci z wałbrzyskiego komisariatu sprawdzali pustostany przy ul. Armii Krajowej pod kątem osób bezdomnych, które z uwagi na niskie temperatury mogły wymagać pomocy. W jednym z pomieszczeń zastali 31-latka, który na sznurkach, zamiast prania, rozwiesił łodygi marihuany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W dniu 7 października br. tuż przed północą,  policjanci z wałbrzyskiego komisariatu sprawdzali pustostany przy ul. Armii Krajowej pod kątem osób bezdomnych, które z uwagi na niskie temperatury mogły wymagać pomocy. Zaraz po wejściu do budynku mundurowi wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Zapach wydobywał się z mieszkania na parterze. Ponieważ drzwi do pomieszczenia otwarte były na oścież, policjanci weszli do środka.  W pokoju przebywał 31-letni mężczyzna, a na  rozwieszonych sznurkach suszyły się łodygi marihuany. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 56 szt. ściętych krzewów konopi o wadze ponad pół kg.

Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Oświadczył, że hodował w doniczkach krzewy na własny użytek, ale ze względu na przymrozki, musiał je ściąć.

O dalszych losach mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ