Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

domena publiczna

W przeciągi kilku ostatnich dni policjanci z powiatu oleśnickiego realizowali czynności w dwóch sprawach narkotykowych. W obu przypadkach zatrzymane zostały osoby, które posiadały środki odurzające i trudniły się ich dystrybucją. Jedna z zatrzymanych to 32-letnia kobieta, która była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa, również związane z substancjami zabronionymi. Wobec dwóch zatrzymanych sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Pierwsza opisywana sprawa miała miejsce na terenie Oleśnicy. Policjanci Wydziału Kryminalnego z tutejszej komendy już od jakiegoś czasu, gromadząc materiał operacyjny, podejrzewali 32-latkę o związek z przestępczością narkotykową. Kiedy zauważyli ją na terenie miasta, niezwłocznie podjęli kontrolę.

Okazało się, że kobieta posiada przy sobie kilka gramów amfetaminy. Ponadto po jej sprawdzeniu w policyjnej bazie danych mundurowi ustalili, że to osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci wykonując dalsze czynności w sprawie, udali się do jej miejsca zamieszkania, gdzie znaleźli znacznie większą ilość narkotyków. Jednak tym razem należały one do przebywającego tam 19-latka. Z zabezpieczonych środków odurzających można było uzyskać ponad 1700 porcji handlowych amfetaminy oraz około 75 porcji marihuany. Znalezione substancje zostały poddane policyjnej analizie, potwierdziła ona, że są to środki, których posiadanie jest zabronione.

19-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i decyzją sądu trafił na najbliższe 3 miesiące do aresztu. Za przestępstwo jakiego się dopuścił grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 32-letnia kobieta została oskarżona o posiadania środków zabronionych i trafiła do zakładu karnego celem odbycia zaległej kary.

Druga sprawa realizowana była przez funkcjonariuszy w Twardogórze. Tam policjanci ujawnili narkotyki w postaci amfetaminy, które należały do 27-letniego mężczyzny. Z zabezpieczonej ilości substancji zabronionych można było uzyskać około 2 tysięcy porcji handlowych tego środka psychoaktywnego. Również w tym przypadku mundurowi wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku, kierując 27-latka na najbliższe 3 miesiące do aresztu.

W obu przypadkach policjanci wciąż prowadzą ustalenia dotyczące pochodzenia zabezpieczonych narkotyków i kwestii ich rozpowszechniania.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Oleśnicy

 

PODZIEL SIĘ