Brat księżnej Kate chciał popełnić samobójstwo!

James Middleton, brat księżnej Kate wyznał, że długi czas zmagał się z depresją. Chciał popełnić samobójstwo. Z kolei księżna regularnie chodziła na sesje terapeutyczne dla osób zmagających się z chorobami psychicznymi.

James Middleton ujawnił ostatnio w rozmowie z “The Telegraph”, że jego siostra Kate przez jakiś czas musiała uczęszczać na sesje terapeutyczne dla osób walczących z psychicznymi schorzeniami. Wszystko przez to, że James walczył przez dłuższy czas z depresją. Brat księżnej Kate zdradził, że podczas sesji towarzyszyła mu cała rodzina.

– Wszyscy. Niekoniecznie w tym samym czasie, ale albo indywidualnie, albo czasami razem. I to było bardzo ważne, ponieważ pomogło im to zrozumieć mnie i to, jak działa mój umysł. Myślę, że terapia pomogła mi w tym, że nie potrzebuję, aby moja rodzina pytała mnie: “Co możemy zrobić?”. Jedyną rzeczą, którą mogli zrobić, było przyjście na niektóre sesje terapeutyczne, aby zacząć rozumieć” – mówił James Middleton.

Mężczyzna zmagał się też z zespołem ADD – pochodną ADHD, objawiającą się zaburzeniami koncentracji.

– Dopadało mnie każdej nocy. Katatonia nieistniejących dźwięków grała mi w głowie. Czułem się, jakby ktoś przestawiał mi w głowie stacje radiowe i nie przejmował się tym, że audycja wciąż się zmienia” – opowiadał. “Nie mogłem nic zrobić. Nie mogłem spać, nie mogłem czytać książek, nie mogłem jeść- powiedział w rozmowie z “The Thelegraph”.

James mówił również, że kilka lat temu jego stan zdrowia był bardzo zły.

Brat księżnej Kate jest znanym brytyjskim przedsiębiorcą. Jak opowiadał, w okresie choroby trudno mu było się skupić na czymkolwiek.

– W tamtym okresie zakopywałem się pracą, gapiłem w komputer całymi dniami, robiłem to do ostatnich sił, żeby potem wrócić do domu i robić to samo. Nie byłem w stanie komunikować się ze światem, nie potrafiłem nawet odpisać na maila. Nie mogłem porozumieć się nawet z tymi, których kochałem najbardziej: z moją rodziną i bliskimi przyjaciółmi – mówił.

Dziś James ma za sobą specjalistyczne leczenie. Jego chęć do życia wróciła dzięki ukochanej dziewczynie. Oświadczył się jej na początku października.

źródło: telewizjarepublika.pl/ Źródło: Radio Zet, The Telegraph

PODZIEL SIĘ