Kidawa-Błońska szefową PO? “Nie wykluczam tego”

Kidawa.jpg
fot: youtube
Nie rozważałam startu na szefa PO, ale nie wykluczam tego – powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata-Kidawa Błońska.

W środę zaplanowane jest posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej. Członkowie władz PO mają podsumować wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych. Zajmą się też najprawdopodobniej kwestiami personalnymi, takimi jak wybór szefa klubu parlamentarnego i wskazaniem kandydata na marszałka Senatu.

 Niewykluczona jest dyskusja na temat kwestii wyborów przewodniczącego PO. We wtorek wiceszef PO Borys Budka mówił, że kadencja szefa PO Grzegorza Schetyny kończy się w styczniu, ale jest statutowa możliwość, by wybory przeprowadzić szybciej.

Małgorzata Kidawa-Błońska była pytana przez dziennikarzy w Sejmie, czy oddałaby głos na Grzegorza Schetynę jako na szefa PO. – Nie wiem, zastanawiałabym się – opowiedziała. Podkreśliła, że Schetyna “dokonał jednej ważnej rzeczy, bo udało mu się stworzyć Koalicję Obywatelską i zmobilizować różne środowiska”. Jak oceniła, dzięki temu opozycja ma większość w Senacie.

Dopytywana, czy ona sama wystartuje w wyborach na szefa PO, Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że nie rozważała tego. Na kolejne pytanie w tej sprawie odpowiedziała, że “tego nie wyklucza”.

źródło: Telewizja Repulika

PODZIEL SIĘ