Wrocław: protest czarnych parasolek. Skandaliczne hasła: zrobimy wam jesień średniowiecza

Dzisiaj, pod Pręgierzem odbył się protest czarnych parasolek przeciwko penalizacji prawa o edukacji seksualnej. Podobnie było w innych miastach. Na zorganizowanym wiecu na piątek zapowiedziano kontynuację protestu pod Sejmem w Warszawie pod tą samą nazwą:Jesień średniowiecza. Nie dla zakazu edukacji seksualnej”. Ma to być największy ogólnopolski zjazd “niezadowolonych z ograniczania przez rząd wolności”.

Nie zgadzamy się na restrykcyjną ustawę. Zrobimy im jesień średniowiecza, tak mówiły organizatorki o projekcie obywatelskim “Stop pedofilii”, który w chwili rozpoczęcia protestu został przedłożony pod obrady Sejmu. Hańba! Posłowie budują piekło kobiet, to jedno z haseł wykrzykiwanych przez młode osoby i dalej – nie ma nic złego w uprawianiu seksu.

Dla państwa PIS, to edukacja seksualna ma być problemem a nie jej brak. A my mówimy, edukacja dla każdego, od przedszkola, po wszystkie szkoły.

My nauczymy tego, że mamy swoje prawa, że możemy uprawiać seks bezpiecznie i dobrze Żądamy wyrzucenia tej chorej ustawy do kosza. Potrzebujemy prawa, które nas ochroni.

Małgorzata Tracz nie zostawiła suchej nitki na projekcie.

To jest wielki absurd i bubel prawny, zawiera wiele błędów, przede wszystkim mylenie osób małoletnich z osobami poniżej 15 roku życia. Nie możemy dopuścić do zaostrzenia kar.

Jedna z przyszłych nauczycielek stwierdziła, że przeraża ją fakt, że może trafić do takiej szkoły, z której kiedyś wyjdzie nie do domu, a do więzienia na pięć lat, bo udzieli rady zgodnie z sumieniem.

Co zrobię, gdy jakaś dziewczynka przyzna się, że współżyła z chłopakiem i pękła im gumka?

Przeraża mnie, że kościół zachowuje milczenie, gdy wykorzystują księża. Oni milczą a my mówimy dość. Znamy ten projekt, został przygotowany przez środowiska ultrakatolickie. PIS “chce przepchnąć ustawę” i karać więzieniem za edukację seksualną, za przepisywanie antykoncepcji.

PIS, to partia nienawiści, nietolerancji. Pod pozorem walki z pedofilią chcą nam ułożyć życie.

Chcą przeforsować prawo, które na pięć lat wsadzi do więzienia każdego, kto będzie chciał uczyć dzieci samoobrony, przed złym dotykiem. Prawicowi fundamentaliści nie widzą ile gwałconych jest dzieci przez księży, ile tragedii w rodzinach i niezałatwionych spraw. Hańba! Boli ich orientacja seksualna, boli ich wszystko co nie jest po ich myśli. PIS off.

PODZIEL SIĘ