Starosta Górowski Kazimierz Bogucki ogłasza konkurs skierowany do uczniów szkół średnich

Dzień w fotelu starosty – konkurs dla uczniów szkół średnich
Starosta Górowski Kazimierz Bogucki ogłasza konkurs skierowany do uczniów szkół średnich działających na terenie powiatu górowskiego. Nagroda będzie niecodzienna – dzień w fotelu starosty górowskiego. Nie zabraknie też atrakcyjnej nagrody rzeczowej.
Co będzie czekało na zwycięzcę? Poza zapoznaniem się z codziennymi obowiązkami, które czekają na starostę i jego zastępcę jednodniowy młodzieżowy starosta weźmie udział  w spotkaniach.
W planie dnia organizator przewidział:
–        spotkanie z Zarządem Powiatu Górowskiego
–        narada z naczelnikami wydziałów Starostwa Powiatowego w Górze
–        wizyta w wybranej jednostce podlegającej Starostwu Powiatowemu.
Starostwo proponuje także, aby zwycięzca konkursu tego dnia zaprosił swoich kolegów z klasy na spotkanie do gmachu urzędu powiatowego w ramach niecodziennej i praktycznej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Oczywiście w towarzystwie nauczyciela WOS. Pracownicy starostwa chętnie przybliżą szczegóły załatwiania różnych spraw, które wychodzą w kompetencje powiatu.
Do dyspozycji nowego starosty będzie gabinet z oknami wychodzącymi na wieżę ciśnień.
– Tym konkursem chcemy pokazać młodzieży, że zmieniamy nasz urząd. Od początku, gdy objęliśmy tu władzę działamy z myślą, że to my jesteśmy dla petentów a nie oni dla nas – wyjaśnia wicestarosta górowski Grzegorz Kordiak. – Liczymy też, że młodzież podczas spotkania podzieli się z nami swoimi pomysłami i dzięki temu będziemy mogli wyjść jeszcze bardziej naprzeciw interesanta – dodaje.
Co trzeba zrobić, aby wygrać?
Uczeń szkoły średniej musi przygotować maszynopis składający o objętości od 1500 do 2000 znaków (ze spacjami), w którym opisze plusy życia w powiecie górowskim, a także wskaże co mogłoby zmienić się na lepsze.
Praca musi zostać opatrzona imieniem i nazwiskiem ucznia, nazwą szkoły, nazwiskiem nauczyciela-opiekuna i telefonem kontaktowym. Prace konkursowe można przesyłać mailem na adres oswiata@powiatgora.pl do dnia 15.11.2019 roku lub składać w sekretariacie starostwa.
Nadesłane zgłoszenia będzie oceniać komisja konkursowa w składzie Kazimierz Bogucki, Grzegorz Kordiak i Mirosław Żłobiński.
PODZIEL SIĘ