Po tych słowach Schetyny w sieci zawrzało! Internauci oburzeni. “Jak trzeba być podłym, aby wypisywać takie kłamstwa”

schetyna4.png

19 października 1984 r. ks. Jerzy Popiełuszko został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa i zamordowany. W sobotę, W Polsce obchodzono 35 rocznicę jego śmierci. O tym wydarzeniu wspomniał w mediach społecznościowych Grzegorz Schetyna. Zrobił to jednak w taki sposób, że w sieci zawrzało. Porównał Popiełuszkę do Piotra Szczęsnego. “Panie przewodniczący, wstyd!” – skomentował m.in. szef KPRM Michał Dworczyk.

19 października minęła 35. rocznica śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, który został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa i zamordowany.

W sobotę w całej Polsce organizowane zostały uroczystości upamiętniające duchownego.

Dziennikarze, politycy, publicyści zamieszczali przy tej okazji liczne wpisy w mediach społecznościowych. Internauci przypominali o wielkiej roli duchownego w historii Polski, a także przypominali, że żaden ze zleceniodawców zbrodni, nie został skazany.

Głos zabrał także szef PO Grzegorz Schetyna. Niestety…

– Dziś 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz druga rocznica śmierci Piotra Szczęsnego – ‘Szarego Człowieka’; obaj starali się poruszać nasze sumienia w czasach ciężkich, składamy im hołd – napisał w sobotę na Twitterze.

Piotr Szczęsny, to mężczyzna, który 19 października podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki. Zmarł 10 dni później.

Z listów, które po sobie pozostawił, wynika, że miała być to forma sprzeciwu przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. W jednym z nich przedstawił się jako “zwykły, szary człowiek”.

Porównanie Popiełuszki do Szczęsnego wywołało oburzenie.

– Panie przewodniczący, wstyd! – skomentował wpis szef KPRM Michał Dworczyk.

Patryk Jaki nazwał słowa Schetyny haniebnymi. Podobnie napisał wiceszef MS Sebastian Kaleta.

– Haniebny wpis. Dla Schetyny reżim mordujący ks. Popiełuszko = demokratycznie wybrany przez Polaków (po raz 2) rząd PiS. Przypominam, że to Schetyna wysłał w tym roku do PE elity PZPR obecne tam w czasie mordu na ks. Popiełuszce – podsumował.

Źródło: twitter, media/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ