Wniosek XR poparł prezydent Sutryk. Wrocław ogłosił alarm klimatyczny

pixabay.com

Z inicjatywy prezydenta Jacka Sutryka Rada Miasta na wniosek Extincion Rebellion przyjęła uchwałę, w której czytamy, że Wrocław znajduje się w stanie alarmu klimatycznego. Teraz wszystkie działania magistratu będą zgodne z polityką ochrony środowiska.

Prezydent chce aby do 2050 roku nasze miasto było zeroemisyjne, stąd zapewnienie o kompleksowym podejściu do zagrożeń. “Ochrona redukcji emisji gazów cieplarnianych i realizacji celów polityki klimatycznej klimatu wymaga solidarnego działania na wielu płaszczyznach. Wrocław będzie sukcesywnie podążał w kierunku”. Alarm klimatyczny dla Wrocławia powstał dzięki wnioskowi aktywistów Extincion Rebellion.

Ma być czyste powietrze, więcej zieleni, wygodny transport zbiorowy i spokojne życie przyszłych pokoleń, mówili radni zaś prezydent Jacek Sutryk zauważył, że konsekwencje negatywnych zmian klimatu odczuwamy coraz silniej.

Bezsporny jest fakt, że człowiek jest najważniejszym czynnikiem przyczyniającym się do tego, że średnia temperatura na Ziemi rośnie, topnieją wieczne zmarzliny, a kolejne obszary świata pustynnieją. Dziś nie ma dla nikogo usprawiedliwienia, a odpowiedzialność za klimat spoczywa na każdym z nas.

To kolejne działanie po dobrze przyjętym projekcie #ZłapDeszcz i #WrocławNieMarnuje, zaznacza wiceprezydent Adam Zawada.

Kierunek przyjęty przez Miasto spełnia oczekiwania mieszkańców. Mamy coraz wyższe średnie temperatury a we Wrocławiu, ponad trzydzieści dni w roku temperatura przekraczająca trzydzieści stopni Celsjusza

PODZIEL SIĘ