Śpiewak o Rabieju: Jesteś wszystkim tym czym w życiu publicznym gardzę

spiewak.jpeg
– Tak wygląda twarz zakłamanego i skompromitowanego polityka warszawskiego układu władzy. Zapamiętajcie ją dobrze – napisał na Facebooku o wiceprezydencie Warszawy działacz społeczny Jan Śpiewak.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej m.in. ws. kamienic przy ul. Nabielaka. Chodzi o unieważnienie wcześniej przez komisję decyzji reprywatyzacyjnej ws. nieruchomości oraz nałożenie na handlarza roszczeń Marka M. nakazu zwrotu pieniędzy (2,9 mln zł) do miasta.

Do wyroku odniósł się   wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej:

– Bezprawnych działań przestępców nie da się naprawić bezprawnymi działaniami Komisji Weryfikacyjnej – napisał na portalu społecznościowym polityk.

– Szanujemy wszystkie dotychczasowe orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Wyroki WSA wskazują, że Komisja Weryfikacyjna popełniło mnóstwo błędów prawnych przy podejmowaniu decyzji, i sąd to jasno wytknął Komisji. (…)

Okazała się polityczną, administracyjną i prawną amatorszczyzną. Problemów Warszawy nie rozwiąże puste krzykactwo i naprawianie bezprawia bezprawiem. – dodał

Do kontrowersyjnego wpisu odniósł się działacz społeczny Jan Śpiewak, który przypomniał, że Paweł Rabiej był członkiem komisji od początku jej istnienia:

Śpiewak zauważył też, że

– (…) wypromował się na niej i wzbogacił o dziesiątki tysięcy złotych. Więcej: głosował za decyzją komisji w sprawie Nabielaka wraz ze wszystkimi innymi członkami komisji!!”

– Rabiej oddaj pieniądze, które zarobiłeś w tej “bezprawnej” i “prawnej amatorszczyźnie”. Oddaj je na rzecz ofiar reprywatyzacji, którym dzisiaj blokujesz wypłatę odszkodowań – wezwał działacz.

– Nie przeszkadzało ci pracować dla gangsterów na początku lat 90-tych, (…) nie przeszkadzało ci brać pieniądze od deweloperów na swoją fundacje, a teraz skarżysz korzystne decyzje, za którymi sam głosowałeś” – skomentował Jan Śpiewak.

Do wpisu Rabieja odniósł się na Twitterze wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.

– Pawle, fajnie się mądrzysz, ale pragnę Ci przypomnieć, że głosowałeś za decyzją w sprawie Nabielaka 9. Nie wnosiłeś uwag. Byłeś również za wieloma innymi decyzjami. Tym samym pisząc o administracyjnej i prawnej amatorszczyźnie skomentowałeś samego siebie – napisał wiceminister.

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ