IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami. Będzie naprawdę niebezpiecznie…

Piątek będzie kolejnym słonecznym i ciepłym dniem, a chmury jedynie na północy kraju mogą przynieść słabe opady deszczu. Termometry wskażą od 14 stopni nad morzem do 22 stopni na południowym wschodzie. IMGW ostrzega: na Podlasiu rano wystąpią mgły, które mogą ograniczyć widzialność do 200 m.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie na północy okresami będzie wzrastać do dużego i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni nad morzem i 19 stopni w centrum kraju do 22 stopni na południowym wschodzie. Wiatr słaby, nad morzem porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, rano na obszarze województwa podlaskiego mogą występować gęste mgły. Instytut informuje, że silna mgła (prawdopodobieństwo wystąpienia od 80 do 90 proc.) może wystąpić w powiatach: grajewskim, kolneńskim, w mieście Łomży, w powiecie łomżyńskim, monieckim, białostockim, w Białymstoku, w powiecie bielskim, hajnowskim, siemiatyckim, wysokomazowieckim i zembrowskim.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy przejściowo duże ze słabymi opadami deszczu. Miejscami wystąpią mgły ograniczające widzialność do 200 m. W rejonie mgieł zachmurzenie może być duże. Temperatura minimalna od 7 do 11 stopni, chłodniej na Podhalu – ok. 5 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna wyniesie 19 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna wyniesie 10 stopni. Wiatr słaby, zachodni.

Źródło: IAR, telewizjarepublika,.pl

PODZIEL SIĘ