Lech Wałęsa zaliczył spektakularną wpadkę…postanowił w końcu zmienić koszulkę!

Lech Wałęsa spotkał się w piątek 25 października z Ołehem Sencowem, ukraińskim więźniem politycznym. Były prezydent naszego kraju swoim ubiorem zaliczył ogromną wpadkę!

Lech Wałęsa już jakiś czas temu zapewnił, że koszulki z napisem „Konstytucja” będzie nosił tak długo, jak w Polsce będzie łamane prawo. Nie zrobił wyjątku nawet podczas uroczystości pogrzebowych byłego prezydenta George’a H.W. Busha. „Dopóki w Polsce jest łamane prawo, będę to nosić. Mają mnie w tym pochować” – powiedział.

Okazuje się jednak, że Wałęsa postanowił nieco urozmaicić zestaw koszulek. Dowód tego dał już w ubiegłą środę, gdy podczas spotkania z licealistami sekcji polskiej z Liceum Montaigne niedaleko Paryża. Były prezydent miał koszulkę z napisem „Constitution”.

Z kolei w piątek Wałęsa spotkał się z Ołehem Sencowem. To ukraiński reżyser, pisarz i aktywista społeczny, w latach 2014-2019 więzień polityczny. Były prezydent na spotkanie z nim również założył koszulkę z napisem „Konstytucja”. Problem w tym, że napis był w języku rosyjskim.

Na wpadkę Lecha Wałęsy uwagę zwrócił między innymi były dziennikarz BBC Leonid Ragozin. „Lech Wałęsa ma słowo „Konstytucja” napisane po rosyjsku na swojej koszulce na spotkaniu z Ołehem Sencowem. Rosja ma dość dobrą konstytucję, ale Sencow nie znalazłby się w więzieniu, gdyby przestrzegał jej rosyjski rząd” – napisał na Twitterze.

 
Źródło: wMeritum.pl, Facebook/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ