Konfederacja organizuje prawybory a Schetyna jeszcze nie podjął decyzji

Ruchy i partie z wolna przygotowują się do ogłoszenia swoich kandydatów na prezydenta RP. Ilu stanie naprzeciw Andrzeja Dudy będzie wiadomo za kilkanaście tygodni. Lewica myśli o Zandbergu i Biedroniu. Ludowcy wystawią Kosiniak-Kamysza.

Co zrobi Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna okaże się po 20 listopada, kiedy to przywołany do porządku Donald Tusk ma przedstawić swoją decyzję o starcie na prezydenta. W Pałacu Prezydenckim mogłaby zasiąść jeszcze Kidawa-Błońska, Budka lub Trzaskowski. To najczęściej wymieniane nazwiska w mediach.

Schetyna o swojej przyszłości i wystawieniu kandydata na prezydenta Polski, wypowiada się enigmatycznie. Na pewno każdy pretendent powinien pamiętać jego wrocławskie roszady. Szef PO w 2018 roku, zmieniał aż cztery razy kandydatów na prezydenta miasta w trakcie kampanii. Jeśli swoje przewodnictwo w partii chce efektownie zakończyć, może znowu mu się nie udać. Nie zdąży.

Jasna sprawa jest w PIS-ie i Konfederacji. Jak zapowiada Janusz Korwin-Mikke, niebawem zorganizuje prawybory, które wyłonią wspólnego kandydata na urząd Prezydenta RP.

To będzie coś wyjątkowego na polskiej scenie politycznej! Wprowadzamy zupełnie nową jakość do naszej polityki – wsłuchujemy się w głos obywateli, pragniemy by nasi wyborcy aktywnie uczestniczyli w życiu Konfederacji. To dzięki Wam istniejemy i chcemy, żebyście mieli wpływ na wybór wspólnego kandydata w przyszłorocznych wyborach prezydenckich! Tak działa ideowa prawica, tak działa #DrużynaKonfederacji!

Prawybory zostaną przeprowadzone w systemie elektorskim, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadzimy 16 zjazdów wojewódzkich (odbędą się w grudniu i styczniu), na których razem z naszymi wyborcami wyłonimy elektorów. Każde województwo będzie miało przypisaną liczbę elektorów, którzy będą głosowali na jednym centralnym zjeździe elektorskim – wówczas wybiorą naszego wspólnego kandydata na Prezydenta RP!
W trakcie prawyborów będą odbywać się debaty między kandydatami na temat wizji Polski. Lista kandydatów, którzy wezmą udział w prawyborach, zostanie podana po 10 listopada.

PODZIEL SIĘ