Kościół z kaplicą jedynej wrocławskiej świętej jest zagrożony

Ryzyko katastrofy budowlanej i zawalenia się kościoła parafialnego pw. św. Michała we Wrocławiu przy ul. Prusa jest ogromne. Remont trwa ale pieniędzy jest za mało.

Lech Stefan, znany wrocławski opozycjonista, prezes Klubu “Spotkanie i Dialog” zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta aby wsparli zbiórkę pieniędzy na remont wieży kościoła. Janisław Muszyński, były wojewoda jest jej organizatorem, przypomina, że w tym kościele modliła się Edyta Stein, która została zgładzona przez brunatną zarazę. Kanonizował ją Jan Paweł II i mam nadzieję, że również i On będzie patronem Europy, za to wszystko, co zrobił, aby nas wyzwolić spod mocy czerwonej zarazy.

Żydówka, po swoim nawróceniu została karmelitanką i doktorem kościoła, była też parafianką kościoła pw. św. Michała Archanioła, a teraz symbol kultury chrześcijańskiej, który przetrwał najczarniejsze czasy wojen i nietolerancji, może bezpowrotnie zniknąć z mapy naszego miasta, mówi proboszcz ks. Bolesław Kaźmierczak.

Proszę o pomoc. Elewacja i wieża kościoła wymaga pilnych prac remontowych. Bez Państwa wsparcia nie uda nam się uratować wieży kościoła św. Michała Archanioła.

Szczegóły TUTAJ

PODZIEL SIĘ