Marsz Wielkiej Polski Niepodległej odbędzie się jak co roku, ale o innej godzinie i w innym miejscu

MP

“Żeby Polska była Polską”, pod takim hasłem 11 listopada odbędzie się Marsz Wielkiej Polski Niepodległej.

Tłumy patriotów podczas ubiegłorocznego Marszu Wielkiej Polski Niepodległej przeszły ulicami miasta z biało-czerwonymi flagami. Na koniec został rozwiązany z powodu “mowy nienawiści, odpalanych rac i narażaniu zdrowia”. Według oceny Policji mogło być 20 tysięcy uczestników. W tegorocznym Marszu organizatorzy spodziewają się, że udział weźmie jeszcze więcej ludzi, niż w roku ubiegłym.

Zaproszeni są wszyscy, którym leży na sercu dobro naszej ojczyzny. Rodziny z dziećmi, kombatanci, młodzież, kibice, osoby starsze, patrioci i narodowcy, mówi Jacek Międlar.

Chcemy żeby Polska była Polską, a nie tęczową republiką zboczeńców, postkomunistycznym tworem czy półżydowską kolonią. To na pewno wyakcentujemy 11 listopada. Będzie to głos polskich patriotów i narodowców.

Podobnie jak w latach ubiegłych pokażmy, że we Wrocławiu jesteśmy realną patriotyczną siłą, że nie idziemy na kompromisy i nie chcemy tęczowej republiki zboczeńców, ani żydowskiej kolonii, ale Wielkiej Niepodległej Polski. Nikt i nic nas nie zatrzyma. Liczymy na dużą frekwencję.

Tym razem trasa i godzina przejścia została zmieniona. Marsz Wielkiej Polski Niepodległej rozpocznie się o godz. 19.00 na Wyspie Słodowej. Finał na placu Solidarności, tam też odbędą się przemowy. Jacek Międlar zapowiedział udział i występ rapera Stopy a na zakończenie uroczystości niespodziankę.

Organizatorami Marszu są kibice Śląska Wrocław, patrioci z Wrocławia i okolic i Jacek Międlar. Zwyczajowo pojawi się przedstawiciel miasta. Jeśli tylko dojdzie do zachowań agresywnych, zagrażających bezpieczeństwu wrocławian, pochód zostanie rozwiązany – zapowiada rzecznik prezydenta Przemysław Gałecki.

We Wrocławiu 11 listopada oprócz Marszu Wielkiej Polski Niepodległej odbędzie się jeszcze Radosna Parada Niepodległości, Dzień Niepodległości w kajaku z KayakTours i Wrocławski Bieg Niepodległości.

PODZIEL SIĘ