Wybrano następcę Kornela Morawieckiego

Wikimedia Commons

Nowym przewodniczącym legendarnej Solidarności Walczącej został Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. Wybrało go w sobotę nadzwyczajne walne zebranie członków stowarzyszenia.

Założycielem i przywódcą bezkompromisowej wobec komunistów  Solidarności Walczącej był Morawiecki, który zmarł 30 września.

Nowo wybrany na prezesa stowarzyszenia także ma bogatą kartę działalności niepodległościowej. Zbigniew Jagiełło w czasach PRL był działaczem podziemnych struktur „Solidarności Walczącej” oraz autorem publikacji w niezależnych wydawnictwach oraz współorganizatorem i koordynatorem pracy siatki podziemnych drukarni.

Od 1988 roku był członkiem Komitetu Wykonawczego SW i współredaktorem głównego wydania niezależnego dwutygodnika „Solidarność Walcząca”.

14 września 2009 roku powołany na stanowisko Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego. Za jego kadencji PKO stał się liderem polskiej bankowości. Jest Członkiem Zarządu Związku Banków Polskich oraz międzynarodowej organizacji Institut International D’Etudes Bancaires.

W 2007 roku został przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: niezależna.pl/media/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ