Pierwsze prognozy dotyczące opadów śniegu! Zobacz gdzie sypnie


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wczoraj wieczorem ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w środkowej i południowej części woj. dolnośląskiego, w zachodniej części woj. opolskiego oraz pow. tatrzańskim woj. małopolskiego. W obszarach podgórskich będzie mocno wiało i spadnie śnieg. Zima powoli wkracza do Polski.

Według prognoz miejscami może opady osiągną od 30 mm do 45 mm.

A śnieg popada aż w czterech dolnośląskich powiatach: lubańskiego, lwóweckiego, jeleniogórskiego i Jeleniej Góry. IMGW informuje, że przyrost pokrywy śnieżnej w regionach powyżej 600 m n.p.m. wyniesie od 5 cm do 10 cm.

W ciągu dnia Instytut prognozuje też wydanie ostrzeżeń przed silnym wiatrem, które obejmą woj. małopolskie i podkarpackie. Na terenach podgórskich Karpat osiągnie w porywach do 60 km/h, wysoko w Beskidach i Bieszczadach do 90 km/h, w Tatrach do 150 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Kierowco, jeśli nie zmieniłeś jeszcze ogumienia na zimowe w swoim samochodzie, zrób to dziś!

Źródło: IMGW/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ