Duszniczan Patriotyczne Śpiewanie

Koncertem z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości, 10 listopada br. w Dusznikach Zdroju wystąpiła Grupa 44 z Wrocławia pod dyrekcją Wojciecha Rohatyn Popkiewicza. Koncert odbył się w ramach IV Duszniczan Patriotycznego Śpiewania w Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina.

Wypełniona po brzegi sala zgromadziła prawie 300 osób, które wpierw miały okazję wysłuchać występów muzyków z Grupy 44 złożonej ze śpiewających pań – Urszuli Milewskiej oraz artystki o ormiańskim pochodzeniu Inny Kamaryan, a także panów – grającego na saksofonie i flecie Władysława Kwaśnickiego, na fortepianie Leszka Perka oraz głównego autora spektaklu Wojciecha Rohatyna, a następnie oglądnąć występ dziecięcej scholi Aniołeczki, która poprowadziła siostra Nikodema akompaniująca śpiewającym dziewczynkom na gitarze. Na zakończenie imprezy, główny organizator wydarzenia Krystyna Śliwińska razem z wszystkimi uczestnikami odśpiewali prawie 20 piosenek o tematyce patriotycznej zachęcając uczestników do wspólnej zabawy i śpiewu.

Koncert w Dusznikach Zdroju odbył się pod patronatem honorowym posła Michała Dworczyka oraz z udziałem 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka oraz scholi Aniołeczki z Dusznik Zdroju. Wcześniej Grupa 44 wystąpiła w lądeckim „Wojciechu” w Uzdrowisku Lądek-Długopole Zdrój.

Dziękujemy sponsorowi wydarzenia – Uzdrowiskom Kłodzkim S.A Grupa PGU

źródło: www.24klodzko.pl

PODZIEL SIĘ