16.1 C
Wrocław
“Nie ulega wątpliwości, że piłka nożna to nasz sport narodowy”. Premier złożył...

“Nie ulega wątpliwości, że piłka nożna to nasz sport narodowy”. Premier złożył życzenia z okazji stulecia PZPN


Premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem Facebooka złożył życzenia z okazji stulecia PZPN środowisku piłkarskiemu: – Nie ulega wątpliwości, że piłka nożna to nasz sport narodowy. Z okazji stulecia PZPN chciałbym życzyć Reprezentacji jak najwyższego miejsca na Mistrzostwach Europy 2020 – powiedział szef rządu.

Na swoim profilu na Facebooku Mateusz Morawiecki zamieścił film, w którym zwrócił się do środowiska piłkarskiego w Polsce. Podziękował w nim za wkład w rozwój “narodowego sportu”:

– Dziś wielkie święto polskiej piłki nożnej. Polska federacja świętuje swoje stulecie. Historia polskiej piłki to wielkie zwycięstwa, pamiętne mecze i znakomici zawodnicy, ale też czasami gorycz porażki. Tak jak w życiu – wskazał premier.

Szef rządu wyraził wdzięczność nie tylko czołowym postaciom polskiej piłki nożnej, ale także tym, o których często nie słyszymy w głównym przekazie:

– Piłka to wychowanie, kształtowanie charakterów, przezwyciężanie trudności. Radość i smutek. Wspaniała sprawa, której wszyscy doświadczamy. W tym dniu chciałbym z całego serca podziękować wszystkim tym, którzy polską piłkę tworzą – piłkarzom, trenerom, działaczom, sędziom. Wszystkim tym, których znamy z telewizji i tym nieznanym z imienia i nazwiska, zaangażowanym każdego dnia w rozwój naszego futbolu na różnych szczeblach – w klubach i szkołach. Tysiącom dzieci, młodzieży, chłopców i coraz częściej dziewczynek ciężko trenującym w całej Polsce a także ich rodzicom, którzy ich w tym wysiłku wspierają – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Podziękowania skierował również do kibiców:

– Równie mocno chciałbym podziękować kibicom. Polacy kochają piłkę. Widzimy to, kiedy miliony ludzi gromadzą się, żeby kibicować naszej Reprezentacji Narodowej, by wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Piłka jednoczy Polaków niezależnie od ich poglądów i przekonań. Piłka nożna to nasz sport narodowy – podkreślił.

Szef rządu zapewnił, że państwo polskie będzie wspierać  rozwój piłki nożnej, inwestując coraz większe pieniądze zarówno w piłkę profesjonalną, jak i tę amatorską.

Życzę wszystkim Polakom kolejnych stu lat pełnych sukcesów, wzruszeń i emocji – powiedział na koniec Mateusz Morawiecki

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ