Autobus dla bezdomnych wyjedzie na wrocławskie ulice

(GRAD), CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Bezdomni będą mogli się w nim ogrzać, zjeść posiłek i zwrócić o pomoc. W styczniu na ulice Wrocławia wyjedzie specjalny autobus dla osób potrzebujących – zapowiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Specjalny autobus wyjedzie na wrocławski ulice w styczniu i będzie kursował do końca kwietnia. Na przystankach pojawi się w godzinach wieczornych, a korzystać z niego będzie można do godz. 24.00. Pojazd przejedzie po wyznaczonych przystankach (przynajmniej pięciu), a ostatni będzie przy miejskiej noclegowni.

Każdy potrzebujący będzie mógł do niego wejść ogrzać się i zjeśc posiłek. W środku będzie zawsze dwóch specjalistów –streetworkerów, do których bezdomni będą mogli zwrócić się o pomoc. MPK na tzw. streetbusa przeznaczyło przegubowy autobus Volvo.

W tej chwili Wydział Partycypacji Społecznej UM Wrocławia poszukuje organizacji pozarządowej, która weźmie udział w tym projekcie i zorganizuje kursowanie specjalnego autobusu.

Gmina sfinansuje ten pilotażowy projekt i w porozumieniu z miejskim przewoźnikiem przekaże do dyspozycji autobus wraz z kierowcą. Podobne autobusy funkcjonują w Warszawie, Gdańsku czy Łodzi.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ