Wiemy ile kosztowało podsumowanie pracy prezydenta Sutryka

MP

Minął rok od przejęcia Wrocławia przez nowego włodarza miasta. Prezydent Jacek Sutryk  pasmo sukcesów postanowił ogłosić w iście amerykańskim stylu i na bogato. Impreza odbyła się w Centrum Kongresowym zamiast w Ratuszu, zatem podatnicy zapłacili ponad 60 tyś za wygłoszony raport.

Wrocław to nasza wspólna sprawa – mówi prezydent, ale nie zastanawia się nad budżetem. Lekką ręką wpompowuje w Stadion Miejski, podobnie jak jego poprzednik. Śląsk Wrocław prosił i otrzymywał średnio po 11 mln rocznie a teraz już dostał 20 ml zł. Jak to się ma do polityki transportowej, szkolnej i przedszkolnej widać na co dzień.

Radny Michał Kurczewski zapytał o koszt całkowitej organizacji w której gospodarz miasta podsumował swoją pracę, podległych urzędników a także przedstawił wizję na najbliższe lata.

Radosław Michalski dyrektor biura Promocji Miasta UM przyznał, iż całkowity koszt jest znacznie większy niż podano do wiadomości kilka dnie temu.

Koszt organizacji spotkania z mieszkańcami, podsumowującego rok pełnienia obowiązków przez Prezydenta Wrocławia, wyniósł 40 050 zł (wynajem powierzchni wraz z obsługą techniczną), koszt wszystkich wykorzystanych materiałów multimedialnych wykorzystanych także podczas spotkania, które dotyczy zapytanie, wyniósł 21 500 zł 

 

PODZIEL SIĘ