Europejskie Spotkanie Młodych Taizé – pomóż ugościć pielgrzyma Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu – pomóż ugościć pielgrzyma

katedra.jpg

Pod koniec roku Wrocław odwiedzi kilkanaście tysięcy młodych ludzi z całego świata. Przyjadą na trwające od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 r. Organizatorzy nadal szukają 7.100 miejsc, aby ugościć uczestników Europejskiego Spotkania Młodych.

Europejskie Spotkanie Młodych (ESM) organizuje od ponad czterdziestu lat ekumeniczna Wspólnota z Taizé, założona w 1940 r. przez ewangelickiego duchownego brata Rogera. Robi to przy wsparciu wolontariuszy.

Uczestnicy ESM mają od 18 do 35 lat i pochodzą z prawie 70 krajów. Każdego roku przyjeżdżają do innego miasta, by wspólnie się modlić, śpiewać, bawić i brać udział w warsztatach. Byli już m.in. w Paryżu, Barcelonie, Rzymie, Londynie, Lizbonie i Pradze. W Polsce gościli dotąd cztery razy, w tym dwukrotnie – w 1989 i w 1995 r. – w naszym mieście.

Pomóż ugościć pielgrzymów

W związku z ogromnym zainteresowaniem 42. Europejskim Spotkaniem Młodych Taizé we Wrocławiu do stolicy Dolnego Śląska przybędzie kilkanaście tysięcy pielgrzymów.

Niestety, część z nich nie ma jeszcze zapewnionego zakwaterowania, zatem organizatorzy wydarzenia apelują do mieszkańców Wrocławia i okolicznych miejscowości o pomoc.

Ważne informacje:

  • Uczestnicy nie potrzebują łóżka. Wystarczy im 2 m2 podłogi, gdyż przywożą ze sobą matę i śpiwór.
  • Nie potrzebują ani obiadu (poza 1 stycznia), ani kolacji, bowiem te posiłki zapewnia im Taizé – wystarczy zaledwie małokosztowne śniadanie.
  • W ciągu dnia, od godziny 8.00 do 22.00 goście są poza domem i uczestniczą w programie spotkania.
  • Wszyscy uczestnicy otrzymują bilet komunikacji miejskiej z Taizé. Zatem o ich dojazd nie trzeba się troszczyć.
Aby zarejestrować się jako rodzina goszcząca pielgrzymów, należy skontaktować się z lokalnym kościołem lub skorzystać z formularza online, który można znaleźć TUTAJ.
źródło: wroclaw.pl
PODZIEL SIĘ