Po meczu piłkarze Śląska poszli na parking podziękować wszystkim za przybycie i dopingowanie. Kibice: Śląsku my z Wami, my za Was serca oddamy!

By Marcin Kubiś - e-mail, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17494079

Mecz Śląsk Wrocław-Lech Poznań (1-1) decyzją wojewody dolnośląskiego odbył się bez udziału kibiców. Ci spotkali sie pod stadionem na długo przed rozpoczęciem meczu. Śląsku my z wami, my za Was serca oddamy! -to najczęściej śpiewane hasła, które śpiewali przed wejściem na stadion.

Nieopodal kibice-wózkersi również zebrali się pod stadionową płytą i protestowali przeciwko zbiorowej karze. Jeden z nich powiedział wiersz Tomka Wesołowskiego pt. Tylko niebo. Zaczyna się tak: Piłka nożna jest dla kibiców! Bo to dla nich jest gra, i kibice są dla piłki. Tak już się ten świat ma.

Po meczu piłkarze Śląska poszli na parking podziękować wszystkim za przybycie i dopingowanie.  W mediach społecznościowych kibice, wierni kibice, fanatyczni kibice i stadionowi oprawcy komentują nie tylko sam mecz ale okoliczności decyzji wojewody.

Paweł Parus napisał o tym na swoim twitterze: Delegacja Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych pojawiła się dzisiaj pod zamkniętymi bramami Stadionu Wrocław wyrażając tym samym dezaprobatę po krzywdzącej wielu kibiców decyzji Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski. Piłka nożna dla kibiców!!! WKS Śląsk Wrocław SA

PODZIEL SIĘ