ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

katedra.jpg

Dziś drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w którym wspominamy pierwszego męczennika – świętego Szczepana. Diakon zginął za wiarę ok. 36 roku. Został ukamienowany przez społeczność żydowską w Jerozolimie.

Odwaga, poświęcenie i heroiczna miłość do Chrystusa, którymi kierował się św. Szczepan, są dla nas chrześcijan przykładem, abyśmy i my w swoim codziennym życiu, konsekwentnie dawali świadectwo o Ewangelii.

Ks. Łukasz Grelewicz z archidiecezji gdańskiej podkreśla, że należy uwrażliwiać wspólnotę Kościoła na sytuację naszych braci w wierze.

– To bardzo ważne i bardzo dobre, żeby modlić się za nich, aby wspólnotę Kościoła uwrażliwiać na ich sytuację, abyśmy razem próbowali stawać jako wspólnota parafialna, modlić się w ich intencjach, ale także, abyśmy przejęli się i samemu postanowili może jakieś drobne postanowienie, może jakąś jedną modlitwę codzienną, choćby jedno „Chwała Ojcu” w ich intencji, aby rzeczywiście o nich pamiętać, aby było im lżej, aby nie musieli tak bardzo cierpieć z powodu imienia Chrystusa, a z drugiej strony – by byli tak mężni, aby nie poddać się, aby nie zdezerterować, aby nie przestać wyznawać mężnie wiary – mówi ks. Łukasz Grelewicz.

Chrześcijaństwo jest obecnie najbardziej prześladowaną religią. Ponad 200 milionów wyznawców Chrystusa cierpi z powodu wyznawania swojej wiary. Najgorsza sytuacja panuje m.in. w Korei Północnej, Somalii, Libii, Indiach, Afganistanie czy Pakistanie.

Na pamiątkę męczeńskiej śmierci św. Szczepana, którego dziś wspominamy,  kapłani założą do Mszy świętych czerwone ornaty.

RIRM/ radiomaryja.pl

PODZIEL SIĘ