Objawienie Pańskie 6 stycznia 2020 roku, z Ostrowa Tumskiego wyruszy barwny korowód


W poniedziałek ulicami naszego miasta przejdzie X Orszak Trzech Króli. Został objęty patronatem przez Metropolitę Wrocławskiego i Prezydenta Wrocławia. Wyruszy z Ostrowa Tumskiego o godz. 12.30. W historii Polski są to największe uliczne Jasełka.

Trasa przemarszu, jak co roku biegnie przez plac Katedralny – ulicę Katedralną – most Tumski – św. Jadwigi – plac Nowy Targ – plac Dominikański – Oławską – Rynek. Finał na placu Gołębim z Arką Noego. W kolumnie orszakowej pojawią się wszystkie dotychczasowe Święte Rodziny, począwszy od rodziny małego Franciszka, który grał rolę pierwszej Bożej Dzieciny w 2011 roku. Pojawi się też nowa postać – św. Jan Chrzciciel, patron Wrocławia, oraz dobrze już znany Latarnik Wrocławski.

Jubileuszowy Orszak Trzech Króli to szczególna okazja do wspólnego świętowania Objawienia Pańskiego. – To bardzo ważne święto w kościele katolickim, jest radosnym, publicznym wyznaniem wiary mówi Metropolita Wrocławski Arcybiskup Józef Kupny. – Chrystus nie powoływał uczniów, by siedzieli w miejscu, lecz by mógł ich posyłać… Pójść za Jezusem, to znaczy być ciągle w drodze.

Wrocławska Caritas tradycyjnie włącza się w organizację katolickiego wydarzenia, będzie kwesta na wsparcie dzieci korzystających z Centrum dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez Caritas, mówi Paweł Trawka z wrocławskiej Caritas

Zbierzemy fundusze na wyposażenie kuchni, w której dzieci będą uczyły się samodzielnego przygotowywania posiłków –Po pokłonie Trzech Króli Świętej Rodzinie na scenie na rynku odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Arki Noego.

PODZIEL SIĘ